Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

29 Ekim Çoşkuyla Kutlanacak…

26 Ekim 2013 Cumartesi, 10:40
29 Ekim Çoşkuyla Kutlanacak…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümü nedeniyle 29 Ekim Bayramını büyük bir coşku ile kutlanacağını söyledi.
 
Atatürk’ün Türk milletine armağan ettiği en büyük bayramımız olan Cumhuriyet bayramına tüm vatandaşların davetli olduğunu ve tüm Hataylıların bu bayrama katılmalarını istedi. Vali Lekesiz 29 Ekim 2013 Salı günü saat 12.00’de Antakya Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirilecek kutlama törenlerinin akabinde Türk Hava Kuvvetleri’nin SOLOTüRK Gösteri Ekibi tarafından bir gösteri yapılacak, gösteri Türkmenbaşı Caddesi’nde (Eski tabakhane karşısında) vatandaşlarımızla birlikte izlenecektir” açıklamasında bulundu.
 
Vali Lekesiz pilotlarla birlikte düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada SOLOTüRK, Türk Hava Kuvvetleri’nin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan tek F-16 gösteri ekibi olduğunu söyledi.
 
Vali Lekesiz, ilimizin sahip olduğu sevgi ve kardeşlik iklimini, asırlardır bu topraklarda yaşatılan hoşgörüyü daha hissedilir kılmak, toplumsal dayanışma ve kaynaşmayı zirveye çıkarmak için; bu yıl Cumhuriyet Bayramı’nın daha büyük bir coşku ile kutlanacağını söyledi.
 
Vali Lekesiz, ‘Gazi Mustafa Kemal’in ifadesi ile ‘En büyük bayram’ olan Cumhuriyet Bayramı’nı büyüklüğüne yakışır coşku ile kutlamak arzusundayız. Bizlere bu toprakları vatan olarak bırakabilmek için hiç tereddüt etmeden hayatlarını feda edenlerin aziz hatıralarını yad etmek ve ilimizin örnek gösterilen barış ve hoşgörüsünü bir kez daha paylaşmak için Cumhuriyet Bayramı bir vesile olmalıdır. Tüm vatandaşlarımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bu coşkuya ortak olmaları için Atatürk Caddesi’nde gerçekleşecek olan Bayram Töreni’ne bekliyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz