Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

26. Közde Künefe Sokak şenliği

09 Eylül 2011 Cuma, 12:12
26. Közde Künefe Sokak şenliği

Fotograflarlahatay.net organize ettiği ve geleneksel hale getirilen 26. Közde Künefe Sokak Buluşması  Nilet Kültür Cafede gerçekleştirildi.
 
 
Közde Künefe Sokak Buluşmasının 26. sında aralarında çok özel konuklarının da olduğunu ifade eden fotograflarlahatay.net isimli internet sitesinin kurucusu ve editörü Talip Köleoğlu yaptığı kısa açıklamada,
 
“Geleneksel hale getirmeyi amaçladığımız Közde Künefe Sokak buluşmalarını, Antakya’nın tarih kokan sokaklarında yapmaya ve yakın bir zamanda da Restore edilmiş Antakya evlerinin mistik atmosferinde devam edeceğiz. Amacımız Künefenin Sokak buluşmasını dalga dalga büyüterek Antakyamızın tüm sokaklarına yaymaktır. Bu konuda bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
Maharetli elleriyle Közde Künefeyi büyük bir ustalıkla pişiren Adnan Yurdagül muhabirimizin ‘Neden Közde Künefe?’ sorusuna, “Köz ateşinde pişirilen künefe lezzetlidir. Künefe Közde yenir. Künefeyi Köz ateşinde pişirmeye devam edeceğiz.” dedi.
 
26. Közde Künefe Sokak Buluşmasından ve organizasyonun her aşamasında mükemmel bir koordinasyonun olduğunu belirten katılımcılar memnun olduklarını belirttiler.
 
 
26. Közde Künefe Sokak Buluşmasına, Milli Bisikletçi, Yüzme Hakemi ve Leman Bisiklet Kulübü Asbaşkanı Erol Atılganlar, Elektrik ve Elektronikçiler Odası Yönetiminden Nazan Abay Daplan, ılimizin ünlü yakma resim sanatçıları Zeynep-Naim Gülbol çifti ve çok sayıda davetli katıldı.
Ayrıca yaşamlarını Almanya’da sürdüren, tatil için memleketlerinde bulunan Durmaz ailesi üyelerinin tamamı da geceye katılarak renk kattılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz