Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

21 Aralıkta Biz de Varız….

20 Aralık 2011 Salı, 10:03
21 Aralıkta Biz de Varız….

Cumhuriyet Halk Partisi Antakya Merkez ılçe Yönetimi adına yazılı olarak açıklama yapan  ılçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ, KESK ‘in 21/12/2011 tarihinde yapacağı “ınsanca Yaşam ıçin” bir günlük grev kararın destekleyeceklerini söyledi.
 
 
 
Yeşildağ yaptığı açıklamada; “Kamu çalışanları AKP iktidarı tarafından kandırılmıştır!  12.09.2010 tarihinde Anayasa değişikliğinin halkoyuna sunulması sırasında AKP ‘nin kullanmış olduğu argümanların halkı kandırmaya yönelik olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.
 
 
 Anayasa değişikliği ile birlikte çalışanlara grevli toplu sözleşme hakkı verileceği, güvenli bir çalışma ortamının sağlanacağı, ileri demokrasi vaadi vardı. Geriye dönüp baktığımızda bunların sadece bazı şeylerin üstüne örtmek için kullanılan argümanlar olduğu ortaya çıkmıştır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Antakya ılçe yönetimi olarak o dönemde de AKP ‘nin gerçek amacını yaptığımız açıklamalarla ve yürüttüğümüz kampanyalarla dile getirmeye çalıştık.” Dedi.
 
 
Yeşildağ konuşmasının sonun ise; “insanlık dışı çalışma koşulları ve çok düşük olan maaşlarda bir an önce artış yapılmalı ve bunun insanca yaşanacak bir rakama çıkartılması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle, kamu çalışanların, grevli toplu sözleşme hakkını, insanca ücret ve çalışma koşullarını, eşit işe eşit ücret, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını savunan ve haksız hukuksuz tutuklamalara karşı koyan, 21 Aralık 2011 tarihinde yapacakları 1 günlük grev kararlarını desteklediğimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz