Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

2023 yılında “Lider ülke Türkiye”…

12 Şubat 2010 Cuma, 14:34
2023 yılında “Lider ülke Türkiye”…

      MHP Hatay Kadın Kolları Dilaver Eryılmaz, toplumu yöneten ve her kademede başarılı olan bütün erkekleri de kadının doğurduğunu ve yetiştirdiğini söyledi. Eryılmaz, parti il binasında, düzenlediği toplantıda, yapmış oldukları kurultay sonrası tüm yönetimlerde olduğu gibi kadın kollarında da yeni yapılanmanın içerisine girdiklerini belirtti. Mustafa Kemal Atatürk’ ün söylediği gibi ‘Bizim toplumsal kuruluşumuzun başarısızlığa uğramasının nedeni kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlik ve eksiklikten doğmaktadır’ sözlerinin her şeyi ifade ettiğini belirten Eryılmaz, şöyle devam etti: “Toplumda yerleşen bir kanı olan, bu kanıyı da bizim hemen kabullendiğimiz ‘Kadının yeri evidir, düşüncesine, Kadının ev içi görevleri onlar için en ufak ve önemsiz görevlerdir’ diyen Atatürk, kadınların toplumdaki görevlerinin daha büyük ve daha önemli olduğuna işaret etmiştir.
 
 
Eryılmaz, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da hiçbir maddi ve manevi özveriden üyelerinin kaçınmayacağına inancının sonsuz olduğunu belirterek, ”Her türlü zor şartlarda bile yine canla başla çalışacağınızdan, hatta vatanın ve milletinin menfaatleri söz konusu olduğunda seve seve canınızı bile feda edeceğinizden şüphem yok. çünkü bu gibi durumlarda asker olma şartı da yok” dedi
 
 
Toplumu yöneten ve her kademede başarılı olan bütün erkekleri de kadın doğurmuştur, yetiştirmiştir. çünkü anadır, bunun yanında her yönden desteklemiş, yanında yer almıştır. öyle ise kadının toplumdaki yeri de, siyasi hayattaki rolü de asla tartışılmamalı, küçümsenmemelidir.” Eryılmaz, MHP’ li olmanın da bir ayrıcalık olduğunu ifade ederek, “Bu ayrıcalığın farkında olmalıyız. Bundan böyle Hatay ilinden sorumlu olduğumuzu ve güzel ilimizin her yerinde, her mahallesinde, her beldesinde, her ilçesinde MHP’ nin varlığını hissettirmek ve şanlı Türk bayrağımızın yanında MHP bayrağını da dalgalandırma görevimizin olduğunu unutmayalım. çünkü hedefimiz iktidar, çünkü 2023 yılında “Lider ülke Türkiye” açıklamasında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz