Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

2011’de 1161 Proje ….

29 Aralık 2011 Perşembe, 09:34
2011’de 1161 Proje ….

Lekesiz, 2005 yılındaki kanun değişikliğinden önce sadece saymanlık görevi yapan ıl özel ıdarelerinin 2005 yılında yapılan kanun değişikliği ile ilin tamamına hitap eden bir kurum haline geldiğini ve kentimiz ıl özel ıdaresi’nin de bu değişikliğe çok çabuk adapte olarak kentte görevini eksiksiz ve hakkıyla yerine getirdiğini söyledi. Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, ıl özel ıdaresine düzenlediği ziyarette yaptığı konuşmada, ıl özel ıdaresinin yapılan değişikliğin ardından her alanda karar alan, çalışan ve kentin geleceğine yön veren bir kurum haline geldiğini kaydetti. 2011 yılında Hatay genelinde, kültür varlıklarını koruma, eğitim, kırsal altyapı, güvenlik, sağlık gibi birçok alanda 1161 proje başlatıldığını ifade eden Lekesiz, Bu projelerin maliyetinin 161 milyon 530 TL olarak belirlendiğini, bu projelerden bin 44 tanesinin, yani yüzde 89’unun tamamlandığını, diğer projelerde ise çalışmaların süratle devam ettiğini belirtti.

 

 

 

Lekesiz şöyle devam etti:“Yapılan plan dâhilinde, ıl özel ıdaresi tarafından bu yıl içinde yürütülen çalışmalarda; 72 kilometre asfalt yapması gerekirken 130 kilometre yapıldı. 13 sanat yapıtının tamamlanması planlanırken, 22 sanat yapıtı tamamlandı. 132 metreküp taş duvar yapılması plandayken 909 metreküp taş duvar yapıldı.”Planda olmadığı halde 38 kilometrelik yol bakım hizmeti gerçekleştirildi. Köylere parke taşı döşemesi yapıldı. ıçme suyu tesisatı döşendi, 141 köye su kanalı yapıldı, 67 köyde de imar planını hayata geçirildiği.”Lekesiz, ıl özel ıdaresinin tüm kademelerinde çalışanların bu hedeflerin aşılmasında emeği bulunduğunun altını çizen Lekesiz, yapılan bu çalışmaların tamamının kentteki birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğunu kaydederek, başarılı çalışmaları hayata geçiren ıl Genel Meclisi Başkanı ve parti temsilcilerine teşekkür etti.

 

 

 

 

ıl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen ise Vali Lekesiz’in, meclisin hızlı karar almasında üstlendiği rolün önemine değinerek, Lekesiz’in Hatay’a yaptığı hizmetlerin hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.Kent için yararlı ve faydalı olan her hizmete destek vereceklerini belirten Gülen, Hatay’ın müşterek ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmaların artarak devam edeceğini dile getirdi.Ziyarette ıl özel ıdaresi Genel Sekreteri Muhittin şahin, AK Parti, CHP ve MHP ıl Genel Meclisi grup başkanvekilleri de hazır bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz