Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

19. Geleneksel Yoncakayalılar Festivali

07 Eylül 2011 Çarşamba, 09:24
19. Geleneksel Yoncakayalılar Festivali

Yoncakaya köyünde, ”19. Geleneksel Yoncakayalılar Festivali” düzenlendi.
 
 
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, festival alanında düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Yoncakayalıların, kentin mayasının özünü oluşturan yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilediğini söyledi. 
 
 
Hatay’da farklı renkteki çiçeklerin birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığını ifade eden Lekesiz, ”Kentimizde kısa süre önce hep birlikte güzel bir Ramazanı geçirdik. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının daha ön plana çıktığı Ramazanda hayırseverlerimiz ihtiyaç sahiplerine destek oldular. Ramazanın ardından devlet millet kucaklaşması içerisinde bayramı idrak ettik” diye konuştu. 
AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar da, Türkiye’nin dünyada parlayan bir yıldız haline geldiğini kaydetti. 
 
 
Yoncakaya’da 19 yıldan bu yana gerçekleştirilen festivalin çok güzel ve anlamlı olduğunu vurgulayan Karasayar, bunun birlik ve beraberlik duygularını daha da arttırdığını, insanları birbirine daha çok yakınlaştırdığını belirtti. 
 
 
AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal ise Yoncakayalılar’ın her yıl bir araya gelerek gerçekleştirdiği festivalin birliktelik anlamında adeta bir model olduğunu, bunun diğer ilçelerin yanı sıra kente hatta Türkiye’ye yayıldığını söyledi. 
 
 
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, organize olmuş on kişinin organize olmayan bin kişiden daha iyi olduğunu belirtti. 
 
 
Geleneksel olarak düzenlenen festivalin her anlamda çok güzel olduğunu vurgulayan Savaş, bunun bundan sonraki yıllarda da yapılması temennisinde bulundu. 
 
 
Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlara nohutlu pilav ve kuru fasulye ikram edildi. 
Daha sonra Vali Lekesiz, AK Parti Hatay Milletvekilleri Karasayar ve Yeşildal ile Belediye Başkanı Savaş, Hatay ıl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, müzik eşliğinde halay çekti. 
 
 
Etkinliğe katılan Yoncakayalılar müzik eşliğinde eğlenerek güzel vakit geçirdi. 
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz