Sarıgül;Sökmenoğlu’nun cenazesine katıldı…

26 Haziran 2014 Perşembe, 11:38

Yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül, “Türkiye’de inançlara saygılı, laikliği savunan, örfüne, töresine, geleneklerine bağlı yeni bir yapının tekrar harekete geçmesi gerekiyor” dedi.

Eski TBMM Başkanvekili Murat Sökmenoğlu’nun cenaze törenine katıldıktan sonra CHP Hatay il teşkilatını ziyaret eden Sarıgül, yerel seçimlerde yapılan çalışma nedeniyle il yönetimini kutladı.

Gündeme ve yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sarıgül:

“Nasıl bir siyaset, heyecan arzu ettiğimizi, kentte üç ilçe değil diğerlerini niye alamadığımızı, İstanbul’u niye alamadığımızı sizlere anlatacağım. Umutlarımızı, heyecanlarımızı tekrar tazeleyelim. Türkiye sahipsiz değildir. Türkiye’nin yeni baştan bir huzura, düzenlemeye ihtiyacı var. Türkiye’de inançlara saygılı, laikliği savunan, örfüne, töresine, geleneklerine bağlı yeni bir yapının tekrar harekete geçmesi gerekiyor. Önemli bir kurum, müessese ama yapmamız gereken olay şu; sevgi kazanması lazım. Sevginin olmadığı yerde başarı olmaz. Başarının en büyük göstergesi, kararlı, verimli ve uyumlu olmaktır. Kararlı, verimli ve uyumlu olacağız. Böyle olursak başarının göstergesi kendiliğinden gelir.”dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin bir gazetecinin “çatı aday” konusundaki düşüncelerini sorması üzerine Sarıgül, “Artık aday belirlenmiştir. Adayla ilgili genel merkezin vermiş olduğu bir karar vardır, o karara saygı duymamız gerekiyor. Adayı desteklemek, bir oy daha fazla kazandırmak için elimizden gelen çalışmayı yapmamız gerekiyor. Adayın farklı, şöyle ya da böyle olması konusunda şu anda girmenin zamanı değil. Yapmamız gereken olay şu; bir, iri ve diri olacağız, el ele ve kol kola, omuz omuza olacağız” ifadesini kullandı.

Sarıgül, “AK Parti’nin Recep Tayyip Erdoğan’ı aday göstermesi durumunda Ekmeleddin İhsanoğlu’nun şansı nedir?” şeklindeki bir soruyu da “Çalışmalara bağlı, ben iyi bir sonuç alınacağı kanısındayım. Umarım tabi önümüzdeki günlerde göreceğiz. Daha AK Parti’nin adayı kesinleşsin önümüzdeki günlerde bu görüşlerimizi de kamuoyuyla paylaşırız” diye yanıtladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz