18 Mart Bir Milattır…

19 Mart 2014 Çarşamba, 10:08
18 Mart Bir Milattır…

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, 18 Mart tarihinin destanın milat tarihi olduğunu söyledi.

18 Mart çanakkale Zaferi nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Bakın,”Hürriyet ve istiklali yaşam tarzı olarak bilip bu değerler uğruna canlarını seve seve feda eden Türk milleti, bu yönüyle dünyadaki müstesna yerini her zaman korumuş ve esaret altında olanlara da ışık tutmuştur” dedi.

Başta çanakkale ve Sakarya olmak üzere düşman işgaline uğramış yerlerin Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’le birlikte işgalden kurtarıldığını aktaran Mustafa Ramiz Bakın, “Türk milleti, başta büyük deha, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kenetlenen yüce Türk milleti, tükenmiş bir imparatorluğun savrulan küllerinde hürriyetle donatılmış bir vatan yarattı.

Aynı zamanda insan olmanın hür ve bağımsız yaşamanın destanını bir kere daha yazmayı başarmıştır. 18 Mart tarihi işte bu destanın miladıdır.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay şube Başkanı Bakır sözlerini şöyle noktaladı, “şehitlerimizin yaşayan şahitleri olan biz gaziler, her zaman olduğu gibi, bugün de aynı şevk ve heyecanı yaşamaktayız.

Ulu önder Atatürk ‘ün “Ne mutlu Türk’üm diyene” özdeyişinden hareketle “savaşa düğün hediyesiyle gidenlerin, geri dönmeyi düşünmeyenlerin, namusu, şerefi ve haysiyeti için al bayrağı kefen bilenlerin, vatanı, ülkesi ve milleti uğruna gözünü kırpmadan giden, bayrak gönderden inmesin diye kendini siper eden tüm şehitlerimiz ve bugün içimize sinerek aldığımız her nefesi borçlu olduğu gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını tüm şehitlerimizi saygıyla minnetle anıyor aziz ruhları şad olsun”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz