15 yaşındaki genç boğuldu

23 Haziran 2014 Pazartesi, 15:42

İskenderun ilçesine bağlı Denizciler sahil kıyı şeridinde denize giren 15 yaşındaki E.G. Özkan, boğularak hayatını kaybetti.

Denizciler sahilinde havanın rüzgarlı ve denizin dalgalı olduğu bir anda denize giren Özkan’ın haberini alan emniyet ekipleri ve 112 Acil Servis görevlileri olay yerine geldi. Yaklaşık bir saat süren arama kurtarma çalışmalarına balık adamlar da katıldı. Uzun süren aramaların ardından Özkan’ın cansız bedeni su yüzünde görüldü. Olayın meydana geldiği yerin kayalık olması balık adamların işini zorlaştırdı. 

Baygın vaziyette karaya çıkartılan Özkan’a, 112 Acil Servis görevlileri suni teneffüs yaparak ilk müdahaleyi yaptı. Baygın bir şekilde sedye ile ambulansa bindirilen E.G. Özkan, İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Özkan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayı gören vatandaşlar ise balık adamların kıyıya yanaşmamasına tepki gösterdi. İskenderun Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin boğulma olayı ile ilgili soruşturma başlattıkları bildirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz