Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

10 Milyon’luk Yatırım….

13 Aralık 2011 Salı, 13:06
10 Milyon’luk Yatırım….

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yoğun Bakım üniteleri’nin açılışı MKü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve ıl Sağlık Müdürü Mustafa Kiremitçi tarafından yapıldı.
 
 
MKü Rektörü Güder, açılışta yaptığı konuşmada, üniversite olarak bu yıl sağlık ekipmanı konusunda 10 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.
 
 
Sağlık alanında bölgeye ve yöreye kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarını belirten Güder şöyle devam etti:
 
 
”Sağlık alanında nitelikli ve kaliteli hizmet vermek amacıyla bu yıl sadece sağlık ekipmanı anlamında 10 milyon liralık yatırım yaptık. Sağlık hizmetlerinin daha iyi verilmesi için Sağlık Müdürlüğü’yle her türlü işbirliğine hazırız. Yalnız sağlık alanında değil deprem, ulaşım, turizm gibi bir çok alanda kente katkı sunmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda kentin çıkarılacak ‘Deprem Master Planı’nı, tüm il ve ilçelerin ‘Ulaşım Master Planı’nı da yapmaya hazırız. Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm okullarda uygulamaya koyacağı ‘FATıH Projesi’ne her türlü katkıyı vermeye hazırız.”
 
 
Güder, 2003 yılında açılan hastanenin 30 poliklinik, 19 klinik servisi, merkez laboratuvar, patoloji, radyoloji ve nükleer tıp, ameliyaşane, acil ve ilk yardım ile kan merkezi üniteleriyle toplam 330 yatakla hizmet vermeye devam ettiğini kaydetti.
 
 
Yeni yoğun bakım ünitesinin yüksek teknolojik cihazlarla döşendiğini vurgulayan Güder, burada 4 öğretim üyesi sorumluluğunda 40 hemşire, 2 sağlık teknikeri, 10 hasta bakıcı, 20 temizlik personeli istihdam edildiğini söyledi.
 
 
Yoğun bakım servisi için bir milyon 800 bin TL yatırım yapıldığına dikkati çeken Güder, MKü Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak kentin ihtiyacı olan 3. basamak yoğun bakım ünitesini hizmete açarak vatandaşların en temel hakkı olan sağlık hakkını sunmaya çalışacaklarını ifade etti.
 
 
ıl Sağlık Müdürü Mustafa Kiremitçi ise yapılan yatırımların tamamının insanın sağlıklı, rahat, huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamasını sağlamak için hayata geçirildiğini söyledi.
 
 
Hatay’da bu yıl itibariyle yoğun bakım yatak kapasitesinin 302’ye çıktığını belirten Kiremitçi, bunun yeterli bir sayı olmadığını, ancak gerek Sağlık Bakanlığı’nın gerekse Sağlık Müdürlüğü’nün bu konuda çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.
 
 
Konuşmaların ardından Rektör Güder, ıl Sağlık Müdürü Kiremitçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Koç ve hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin öksüz yeni yoğun bakım ünitesinin açılışını yaptı.
 
 
Başhekim öksüz, katılımcılara yoğun bakım ünitesinin sunduğu olanaklar hakkında bilgi verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz