Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

10 Kasım Mücadele Günüdür…

10 Kasım 2009 Salı, 15:03
10 Kasım Mücadele Günüdür…

Türkiye Gençlik Birliği Hatay il Başkanı Meryem Aşkın Atatürk’ ün aramızdan ayrılışının 71. yılı nedeniyle mesaj yayınladı. Aşkın;‘Milletin bağrından yeni bir nesil yetişiyor bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak.’ Demişti yine haklı çıktın. Bu gün Biz Atatürk gençleri için yas günü değil Mustafa Kemal’in devrimlerini yeniden ayağa kaldırma günüdür. Bizim için 10 kasım mücadele günüdür!
            Evet Atatürk aramızdan ayrılalı 71 yıl oldu, ama biz her yıl onu daha iyi anlıyor, anladıkça çözümü onun devrimlerinde buluyoruz. Türkiye’mizi yönetenlerin siyasetlerini gördükçe, Cumhuriyet’i neden bize emanet ettiğini daha iyi anlıyoruz.
ülkemizdeki iktidarlar aynı 1919’lardaki gibi yabancı devletlerden aldıkları talimatlarla Türkiye’nin parçalanmasına hizmet eden politikalar izliyorlar. Batı dünyası yoksul halkımızı tarikatlara, cemaatlere, etnik ayrımcılığa sürüklüyor. Atamızın duvardaki resmine dahi tahammül edemiyorlar. Hazırladıkları “AB ılerleme Raporları”nda Devrimlerinden vazgeçmemizi söylüyorlar. Türkiye’yi savunanlar hapislere atılırken, terör örgütü mensupları silahlarıyla gelip, serbest bırakılıyor. ülkemiz giderek kan kaybediyor.
Biz gençler, geleceğin sahipleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız ve umutluyuz.
Bizler Atatürk’ün yolunda kararlılıkla yürümeye söz veriyoruz.
Bu durum karşısında görevimiz gençliği birleştirmektir.
Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’ini yaşatacak, Türkiye’mizin bağımsızlığını kazanacak, vatanımıza ve milletimize bütünlük getireceğiz.
Kendimize ve milletimize güveniyoruz.
Bizler geleceğin Mustafa Kemal’leriyiz

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz