Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

1 Mayıs hepimizin bayramıdır…

30 Nisan 2013 Salı, 23:02
1 Mayıs hepimizin  bayramıdır…

AK Parti Hatay ıl Başkanı ısmail Kimyeci, bugün tüm yurtta olduğu gibi Antakya’da da kutlanmakta olan ışçi Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “1 Mayıs hepimizin bayramıdır” açıklamasında bulundu.
 
 
“Bu ülkenin daha bayındır, daha kalkınmış, daha üretken hale gelmesinde emekçilerin alın teri ve emeği bulunmaktadır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Türkiye’nin emek ve sendikacılık tarihi açısından önemli bir adım olarak kayda geçmiştir.
 
 
ınanıyorum ki 1 Mayıs, emek bayramı adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma günü olarak kutlanacak, tüm emekçilerin hak ve taleplerinin ele alındığı, gündeme taşındığı bir gün olacaktır.1 Mayıs herkesin bayramıdır” diyerek mesajında şu görüşlere yer verdi:
 
 
“Ayrıca 1 Mayıs tarihini kavga ve çatışma için uygun bir zaman aralığı olarak gören kesimlere aradıkları imkân ve fırsatı vermemek herkesin sorumlulukları arasındadır. ışçilerimizi hain amaçlarına alet ederek, kışkırtmaya niyetlenenlere karşı dikkat edilmesi gerekir. Hala sınıf ve çatışma kültürü beklentisi içerisinde olanlar var. Biz Ak Parti ailesi olarak, bugüne kadar bu şuurla görev yaptık, her zaman emekçilerimizin yanında olduk ve 1 Mayıs’ı resmi tatil yaptık. ışçi güvenliği ve sağlığı ile birçok yasal düzenlemeler yaptık.
 
 
ülkelerin gelişmesinde, ekonomilerinin yapılanmasında büyük emeği bulunan işçi kardeşlerimizin, hak arayışlarının mücadelesini simgeleyen bu özel günü, Geçmişte yaşananların hatırlandığı değil, emeğin hakkının, emeğe saygının emeğin ne kadar kutsal olduğunu en iyi şekilde sembolize edecek bir kutlama olmasını diliyorum.
Bu güzel ve anlamlı günün ülkemizin ve halkımızın barış ve huzuruna, kardeşliğine yeni fırsatlar oluşturması temennisi ile bütün kardeşlerimi sevgiyle selamlıyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz